Karol Barczyk

Cukier nie osłodzi seksu

Zarówno nadmiar jak i niedobór węglowodanów (cukrów) w diecie oraz nieodpowiednia ich jakość mogą przyczyniać się do niekorzystnych zmian w masie i składzie ciała, a także prowadzić do zaburzeń metabolicznych sprzyjających zaburzeniom erekcji.

Z punktu widzenia zdrowia należy zadbać o właściwą jakość węglowodanów w diecie. W pożywieniu powinny dominować złożone formy cukrowców, jak: produkty wytwarzane z całego ziarna zbożowego (chleb razowy, kasze, płatki zbożowe), przetwory zawierające dodatek otrąb, a także surowe warzywa i owoce. Wartość energetyczna takiego pożywienia jest obniżona poprzez zawartość naturalnych, niestrawnych części (błonnik pokarmowy). Produkty te nie są tak łatwe do szybkiego pogryzienia i przełknięcia, przez co zmniejsza się tendencja do przejadania się. Potrawy przyrządzane z pełnego ziarna zawierają wiele składników mineralnych i witamin sprzyjających prawidłowemu funkcjonowaniu narządów płciowych. Produkty obfitujące w błonnik pokarmowy wywierają także korzystny wpływ na sam metabolizm . Warunkują bowiem powolne uwalnianie i przenikanie glukozy do krwi co nie powoduje skoku insulinowego i zakłócania przemian kwasów tłuszczowych.

Szczególnie niewskazana jest dieta ze zwiększoną zawartością węglowodanów prostych i wysoko przetworzonych jak cukier, słodycze, białe pieczywo, słodzone napoje. Zawarty w tych produktach szybko wchłanialny cukier przyczynia się do licznych zaburzeń w gospodarce tłuszczowej i węglowodanowej prowadząc w efekcie do przyspieszenia zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych i związanych z nimi zaburzeń erekcji.

autor: dr Dariusz Szukała

źródło: fitdietetyk.pl

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Tłuszcze które sprzyjają potencji

Głównym źródłem tłuszczów w diecie ukierunkowanych na poprawę sprawności seksualnej powinny być kwasy tłuszczowe jednonienasycone, które wyraźnie obniżają poziom szkodliwego cholesterolu LDL, podnoszą jego korzystne ...

czytaj więcej

Jak powstaje erekcja?

Anatomia ogólna prącia podobna jest u wszystkich gatunków ssaków. Męskie prącie składa się z długiego trzonu i rozszerzonego zakończenia zwanego żołądzią, a całość okryta jest ...

czytaj więcej
POKAŻ